seguimiento de Sortownie Poczty Polskiej

Sortownie Poczty Polskiej

PLPOZA PLPRZA PLPZGA PLSZZA PLWAWA PLWAWB PLWAWC PLWPKA PLZABA

  Śledzenie przesyłki:

  Centra Logistyczne Poczty Polskiej

  Sortownie pocztowe są kluczowymi obiektami w sieci dystrybucji Poczty Polskiej i innych operatorów pocztowych w kraju. Codziennie przyjmują miliony przesyłek z całego terytorium Polski oraz z zagranicy.  

  Ich główną funkcją jest segregacja i sortowanie ogromnej liczby listów, paczek, przesyłek reklamowych i innego rodzaju przedmiotów pocztowych. Dzięki nowoczesnym systemom automatycznej klasyfikacji, te centra logistyczne przetwarzają między 300 000 a 500 000 przesyłek na godzinę.

  Do głównych sortowni w Polsce należą: PLPRZA, PLPOZA i PLWAWA w centrum kraju; PLGDAN na Pomorzu; PLKATW na Śląsku oraz sortownie w Wielkopolsce, na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Wszystkie działają 24/7, przez 365 dni w roku, z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii, aby zapewnić szybkie terminy.

  Oprócz sortowania według miejsca docelowego, w tych obiektach również nadawane są kody kreskowe i numery śledzenia paczek. Gdy przesyłki zostaną przetworzone, transportuje się je do centrów dystrybucyjnych, skąd trafiają na trasy doręczeniowe lub do firm kurierskich.