seguimiento de DPD Polska

DPD Polska

Firma kurierską

Recenzję www.dpd.com/pl/

  Śledzenie przesyłki:

  Śledzenie paczek DPD

  DPD Polska to jedna z największych firm kurierskich w Polsce, dostarczająca miliony przesyłek rocznie. Jeśli spodziewasz się paczki od DPD lub właśnie wysłałeś ważną przesyłkę tą firmą kurierską, z pewnością chcesz mieć możliwość śledzenia jej statusu i lokalizacji. W tym poradniku wyjaśnimy, jak działa śledzenie DPD i gdzie można monitorować dostawy tej popularnej firmy kurierskiej w Polsce.

  Gdzie znaleźć numer przesyłki DPD do śledzenia

  Aby móc śledzić swoją paczkę, potrzebujesz numeru identyfikacyjnego w formacie np. 004091344394. Jeśli spodziewasz się paczki od innego nadawcy, poproś go o przekazanie numeru przesyłki DPD w wiadomości e-mail lub sms po nadaniu przesyłki.

  Numer śledzenia pojawia się także na stronie internetowej DPD w zakładce „Moje przesyłki”, jeśli zarejestrowałeś się wcześniej w tym serwisie, zaznaczając opcję powiadomień.

  Sam numer składa się zazwyczaj z dwóch liter i kombinacji 12 cyfr, może być też rozdzielony na dwie lub trzy sekcje dla czytelności. Jeśli nie otrzymałeś go do tej pory, możesz też skontaktować się z nadawcą lub bezpośrednio z DPD, podając swoje dane i prosząc o podanie statusu przesyłki.

  DPD Polska – gdzie śledzić przesyłkę i jej status

  Śledzenie przesyłek DPD odbywa się głównie poprzez dedykowaną stronę internetową firmy: https://www.dpd.com/pl/ - nie trzeba się na niej rejestrować, wystarczy wpisać pełny numer przesyłki, by po chwili wyświetliła się strona ze szczegółowymi informacjami na temat jej statusu.

  Stan dostawy widoczny jest w ujęciu graficznym i w postaci harmonogramu, pokazującego kolejne etapy i punkty przejścia paczki, np. nadanie - sortownia - dostawa - dostarczono do punktu DPD Pickup.

  Dodatkowo otrzymujemy dokładne daty i godziny poszczególnych wydarzeń, np. data nadania, data przetworzenia w sortowni itd. Możemy więc łatwo określić gdzie znajduje się paczka w tej chwili i kiedy dotrze na miejsce przeznaczenia.

  Śledzenie przesyłek DPD działa zarówno na komputerach, jak i na urządzeniach mobilnych. 

  Informacje o statusach przesyłek DPD

  Podczas śledzenia paczek DPD możemy spotkać się m.in. z następującymi statusami w trakcie trwania dostawy:

  Status Opis
  Zaakceptowane przez DPD Przesyłka została przekazana do DPD przez nadawcę, dane zostały przetworzone w systemie, czeka na odbiór kuriera
  Odebrane przez kuriera Przesyłka została zabrana z nadania i jest w drodze do sortowni
  W drodze do DPD Pickup Paczka jest właśnie dowożona do wybranego punktu odbioru
  Nadane Kurier przyjął przesyłkę i zaczął się proces dostawy
  Doręczone do DPD Pickup Przesyłka dotarła do punktu DPD Pickup i czeka tam na odbiór
  Próba doręczenia Kurier próbował doręczyć paczkę w miejsce docelowe, ale nikogo nie było; kolejna próba zostanie podjęta w najbliższym możliwym terminie
  Dostarczone do odbiorcy Twoja paczka DPD została pomyślnie doręczona na miejsce!

  Znajomość oznaczenia poszczególnych statusów ułatwi Ci szybsze zidentyfikowanie na jakim etapie jest aktualnie Twoja przesyłka. System DPD jest na bieżąco aktualizowany, więc informacje są precyzyjne.

  Najczęstsze problemy ze śledzeniem paczek DPD i jak sobie z nimi radzić

  • Numer przesyłki jest nieprawidłowy lub nie znaleziono żadnych danych - upewnij się, że numer trackingowy został poprawnie przepisany z uwzględnieniem prawidłowej liczby cyfr i znaków; jeśli nadal jest błąd, skontaktuj się z nadawcą lub DPD
  • Status się nie zmienia/nie aktualizuje przez dłuższy czas - czasem system ma drobne, tymczasowe problemy; odczekaj np. godzinę i sprawdź ponownie status
  • Nie mogę znaleźć mojej paczki w aplikacji DPD - upewnij się, że zarejestrowałeś się wcześniej i dodałeś przesyłkę do obserwowanych w aplikacji
  • W śledzeniu widnieje status „Wstrzymano” - przesyłka została wstrzymana np. na prośbę adresata i czeka na dalsze wytyczne co do doręczenia lub zwrotu do nadawcy

  W przypadku dalszych problemów, warto skontaktować się z obsługą klienta DPD, która szybko pomoże wyjaśnić wszelkie niejasności związane ze statusem lub lokalizacją Twojej przesyłki kurierskiej w Polsce.

  Komentarze

  W komentarzach możesz zapytać o śledzenie paczek z DPD Polska.