Śledzić ładunek
Śledzić ładunek firmy transportowej po numerze faktury można na naszej wygodnej stronie z prostym interfejsem, który jest zintegrowany z systemami śledzenia przesyłek wszystkich popularnych firm w Polsce.
Firmy transportowe powstały w celu świadczenia usług przewozu towarów w kraju i za granicą. Logistyka obecnie wychodzi na nowy poziom, żaden dochodowy biznes nie może istnieć bez transportu. Aby wszystko działało na najwyższym poziomie i bez zakłóceń, potrzebne są wysokiej jakości usługi transportowe. Głównym celem większości firm jest świadczenie profesjonalnych usług w dziedzinie logistyki transportu i przewozu towarów.
Śledzenie przesyłek zbiorowych
Pod względem technicznym i organizacyjnym dostawa takiego ładunku jest znacznie bardziej skomplikowana niż zwykły transport towaru. Zależy to od odprawy celnej i transportu przesyłek zbiorowych po Polsce, a także ważna jest specjalna baza materialna. Obecnie firmy świadczące tego typu usługi osiągnęły wysoką szybkość i niezawodność dostaw.
Śledzenie przesyłki po numerze listu przewozowego
Dla odbiorcy towaru nie zawsze jest jasne, na jakiej stronie należy śledzić przesyłkę. Numery listów przewozowych różnią się formatem i nie ma sensu zawracać sobie głowy dodatkowymi informacjami o tym, której firmie transportowej należy dany numer,
Stworzyliśmy serwis śledzenia ładunków firm transportowych, który wie, w jakich systemach trackingowych sprawdzić wpisany przez Ciebie numer listu przewozowego.
Po prostu wpisz numer dokumentu przewozowego w polu wyszukiwania powyżej i naciśnij Śledź Przesyłkę.
Firmy transportowe w Polsce
Firma transportowa to przedsiębiorstwo, które organizuje dostawę towaru od dostawcy do odbiorcy.
Główna specjalizacja to przewóz ładunków drobnicowych w dużych ciężarówkach 20-tonowych (TIR), czyli mówiąc w skrócie, ciężarówka stoi cały dzień i jest napełniana różnymi towarami (przetwory od babci, rowery, szyby samochodowe, opony, tkaniny - wszystko jedzie w jednym samochodzie).
Największe firmy transportowe świadczą usługi zarówno transportu towarów, jak i dodatkową opiekę klienta na wszystkich etapach (przygotowanie niezbędnych dokumentów, asysta, odprawa celna itp.). Najpopularniejszymi firmami w Polsce są InPost, DPD, DHL i UPS.
Jeśli porównać przewóz za pomocą firmy kurierskiej i Poczty Polskiej, koszt dostawy będzie wyższy, ale prędkość i jakość obsługi znacznie lepsze. Pod względem liczby punktów odbioru Poczcie jest jeszcze daleko do firm kurierskich: placówki pocztowe są w każdej wsi, a oddziały firm kurierskich tylko w większych miejscowościach.
Główne typy firm transportowych
Kierunki w firmach transportowych różnią się kosztem i czasem dostawy. Na przykład dostawa lotnicza zapewni najszybszy transport Twojego ładunku, ale zapłacisz drożej za przewóz w tej firmie. Niektóre firmy pracują na konkretnych trasach - w zależności od Twoich potrzeb możesz określić, która będzie najbardziej efektywna. Jeśli wysyłasz z Chin, pojawi się też opcja transportu kontenerowego drogą morską - będzie najtańsza, ale trzeba planować z odpowiednim wyprzedzeniem.
Kierunki działania firm transportowych ze względu na rodzaj transportu dzielą się na:
- Przewóz ładunków drobnicowych
- Transport lotniczy
- Przewóz TIR-ami
- Ekspresowe przesyłki kurierskie
- Dostawa ładunków ponadgabarytowych
- Kontenerowe przewozy morskie
- Transport materiałów niebezpiecznych
- Przewóz produktów wymagających chłodni/mroźni
- Transport morski
Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy transportowej
Jak szybko dostarczany jest towar. Zazwyczaj dokładnych dat nie podaje się – w drodze mogą przecież zdarzyć się nieprzewidziane sytuacje. Ale zwykle to kwestia kilku dni.
Ile oddziałów lub terminali ma firma i w jakich miastach są zlokalizowane. Oczywiście, odebranie przesyłki z warszawskiego biura przez klienta ze Szczecina czy Rzeszowa byłoby kłopotliwe. Dlatego warto sprawdzić, czy klienci będą mieli dogodny dostęp do swoich zakupów.
Ile kosztują usługi firmy. Dobrze jest porównać oferty kilku firm i wybrać najkorzystniejszą.
Czy firma gwarantuje zachowanie oryginalnego opakowania w trakcie transportu, czy oferuje ubezpieczenie przesyłki, czy zapewnia dodatkowe opakowanie.
Czy firma transportowa rekompensuje straty w przypadku zagubienia lub uszkodzenia towaru.
Transport drogowy / samochodowy
Transport samochodowy – to najpopularniejsza opcja. Przewóz towarów transportem drogowym często zamawiają zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Ten rodzaj transportu ma wiele zalet, takich jak niska cena oraz możliwość wysyłki towarów do najdalszych zakątków kraju.
Transportem drogowym można wysyłać ładunki praktycznie o każdej masie i gabarytach. Trzeba tylko wybrać odpowiedni samochód. W tym z pewnością pomogą pracownicy firmy transportowej realizującej usługę.
Transport samochodowy można monitorować przez cały czas, kiedy towar jest w drodze. Jest to zadanie kierowcy.
Transport lotniczy
Jest to bardzo popularny sposób dostawy towarów w obrębie jednego kraju lub na całym świecie.
Transport lotniczy ma wiele zalet. Zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i zachowanie towarów. Delikatne i cenne rzeczy lepiej przewozić właśnie drogą powietrzną. Przesyłki lotnicze są również lepiej chronione przed kradzieżą, ze względu na surową kontrolę na lotniskach.
Ładunek transportowany samolotem przechodzi odprawę celną tylko dwa razy - przy załadunku i rozładunku, a nie przy przekraczaniu każdej granicy. Samolot może dostarczyć towar nawet w najdalsze zakątki świata, gdzie nie ma dróg samochodowych ani kolejowych. Co więcej, zrobi to niezwykle szybko.
Ogólnie rzecz biorąc, transport lotniczy to najszybszy sposób dostawy, stąd jest on jedyną opcją dla szybko psujących się produktów.
Jakie wady ma transport lotniczy? Przede wszystkim wysoka cena oraz ograniczenia co do ładowności – bardzo duże ładunki mogą nie zostać dopuszczone na pokład. Oczywiście nie można też wysłać towaru tam, gdzie nie ma lotniska. Kolejną wadą jest zależność od warunków pogodowych.
Transport morski
Jest to dosyć tani rodzaj transportu towarów. Dzięki niskim kosztom mógłby być bardzo popularny. Jednak można z niego skorzystać tylko w regionach z rozwiniętą siecią połączeń morskich, a tych nie ma zbyt wiele.
Zalety oprócz niskich cen, to duża pojemność transportu morskiego i prawie całkowity brak ograniczeń przepustowości.
Wady transportu wodnego to nie za wysoka prędkość oraz małe pokrycie regionami z rozwiniętą infrastrukturą morską i portami ze specjalnym sprzętem do załadunku i rozładunku statków.